Aktualności arrow Aktualności arrow 24-03-2006 :: Konferencja Szkoleniowa OIGR oraz Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie w Krynicy
Menu serwisu
Aktualności
Prace legislacyjne
Informacje o OIGR
Misja
Baza aktów prawnych
Napisz do nas

   

   

   

   

   24-03-2006 :: Konferencja Szkoleniowa OIGR oraz Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie w Krynicy Drukuj E-mail

 Image

 

Konferencja Szkoleniowa OIGR oraz Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie w Krynicy odbyło się zgodnie z przewidywaniami. W drugim tygodniu stycznia tego roku (11-13) Ośrodek Rekreacyjno-Wypoczynkowy Panorama w Krynicy-Zdroju przeżył najazd spragnionych wiedzy i wypoczynku ludzi.

Było ich nawet więcej niż oblegających w sezonie Krynicę przedstawicieli bratnich narodów zza wschodniej granicy. Dla niewtajemniczonych pracowników hotelu szybko przestało być tajemnicą, że cała grupa ponad siedemdziesięciu osób spotkała się w takim miłym jak Krynica miejscu, by dyskutować o dziwnym dla nich temacie – odpadach. Dla uczestników tego wyjazdu temat nie był ani trochę dziwny, bowiem zebrali się w hotelu Panorama na Konferencji Szkoleniowej „Perspektywy w gospodarowaniu odpadami” oraz Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Recyklingu. Każdy z uczestników to wytrawny gracz na polskim rynku odpadów, więc nie dziwota, że już pierwszego wieczoru – podczas dyskusji kuluarowych i witania nowych gości rozgorzały zawodowe dyskusje i wymiany poglądów na temat ustawodawstwa, administracji państwowej oraz możliwości prowadzenia przedsiębiorstwa w branży gospodarki odpadami.
Ale oficjalnie Konferencja Szkoleniowa rozpoczęła się w czwartek (12 stycznia). Pierwszym wykładowcą wystawionym na grad nurtujących uczestników pytań została Pani Maria Suchy – Podkarpacki Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska, wybitna specjalistka w swojej dziedzinie. Przedstawiła ona przedsiębiorcom zrzeszonym w OIGR dosyć smutny obraz krajowej rzeczywistości skontrolowanej przez inspektorów ochrony środowiska.
Kolejny wykład dotyczył krajowego systemu zbiórki i utylizacji sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Wykładowca – dr inż. Ireneusz Baic z Centrum Gospodarki Odpadami Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego jak na inżyniera przystało podszedł do tematu w sposób racjonalny i radujący serca praktyków – przedsiębiorców zbierających te odpady i dokonujących ich przetworzenia.
Niemałą dyskusję wywołał równie wykład dr inż. Barbary Kozłowskiej z Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej na temat zmian wprowadzonych nowelizacją ustawy o odpadach z 29 lipca ubiegłego roku.
W dyskusjach kończących poszczególne wykłady czynny udział brał nieoceniony Prezes Zarządu OIGR Jerzy Ziaja moderując poszczególne wątki oraz kładąc akcent na sprawach szczególnie nurtujących przedsiębiorców z branży gospodarki odpadami.
Podkreśleniem praktycznej przydatności Konferencji Szkoleniowej była prezentacja urządzeń do rozdrabniania i belowania odpadów firmy Ferag Polska Sp. z o.o., przeprowadzona przez Panów Krzysztofa Magdziaka i Arno Urbanka.
Po zakończeniu Konferencji osiemnastu śmiałków płci obojga udało się na stok na Słotwinie, aby w zaciętej rywalizacji walczyć w Turnieju Narciarskim o Puchar Prezesa OIGR w slalomie. Z dumą informujemy, że Zdobywcą Pucharu został Pan Ryszard Olszewski z Ekopak Sp. z o.o. Wiceliderem był Pan Dominik Pąpka z LS PLUS Sp. z o.o., a trzecie miejsce zajął Jerzy Ziaja – Prezes OIGR i Fundator Pucharu. Gratulacje dla dzielnych Pań – Marty Komorowskiej z Elektrorecykling i Małgorzaty Cykowiak z Jestic S.C., które zmierzyły się z miażdżącą przewagą płci brzydkiej. Wieczorem nastąpił integracji ciąg dalszy – uroczysta kolacja z muzyką i tańcami. Wodzirej doskonale spełnił swoje zadanie, więc parkiet był oblężony prawie do białego rana. Lecz nie należało przesadzać z rozrywkami, bowiem w piątek – 13 stycznia program był od rana szczelnie wypełniony.

Na sam początek dnia Panowie Krzysztof Chojnacki – Wiceprezes Zarządu OIGR i Jerzy Ziaja przedstawili uczestnikom Konferencji historię, przyczyny powstania i cele działania powstałej w zeszłym roku i zaprzyjaźnionej z OIGR ReEko Organizacji Odzysku SA.
Potem nadszedł czas na miłe uroczystości. Kapituła przyznająca Honorowe Odznaki OIGR nagrodziła nimi dziewięciu przedstawicieli firm zrzeszonych w OIGR:

• Dariusza Skrzypka (Spółdzielnia Pracy Argo-Film) za osobisty wkład w prace OIGR
• Bogdana Kowalika (IMP Polowat Sp. z o.o.) za wkład w pozytywny wizerunek OIGR
• Henryka Piaszczyńskiego (Packprofil Sp. z o.o.) za podtrzymywanie tradycji przetwórstwa makulatury
• Sławomira Orzechowskiego (Eko-Met) za czynny udział w pracach OIGR
• Danutę Lis (FUH DANA) za osobiste zaangażowanie w pozytywny wizerunek OIGR
• Mariusza Wojtasika (Ekosystem Sp. z o.o.) za zaangażowanie w bieżącą działalność OIGR
• Michała Krakowiaka (EMK Recykling Sp. z o.o.) za propagowanie selektywnej zbiórki odpadów opakowaniowych
• Krzysztofa Chojnackiego (PP Flora-Impex) za osobisty wkład w wizerunek OIGR
• Zbigniewa Zastawnego (Zakład Oczyszczania Miasta Sp. z o.o.) za propagowanie prawidłowej gospodarki odpadami.

Rozluźnieni uczestnicy Konferencji mogli z nowymi siłami przystąpić do słuchania wykładu dr inż. Stanisława Garlickiego z Wydziału Gospodarki Odpadami i Terenów Zdegradowanych Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na temat finansowania projektów w dziedzinie ochrony środowiska w Polsce.

Bogatsi o wiedzę dotyczącą gromadzenia funduszy na nowe inwestycje przedsiębiorcy zrzeszeni w OIGR oraz ich przedstawiciele rozpoczęli Walne Zgromadzenie OIGR. Po czterogodzinnych obradach przebiegających nadzwyczaj harmonijnie Walne Zgromadzenie nakreśliło kierunki pracy Izby na nowy rok 2006 oraz zadania dla Zarządu. Dokonało również wyborów uzupełniających do Zarządu OIGR i Komisji Rewizyjnej. Nowym członkiem Zarządu został Pan Sławomir Orzechowski z PHU Eko-Met, a członkiem Komisji Rewizyjnej – Krzysztof Goralewski z I.T.I. Poland Sp. z o.o. Wielkie zasługi należy oddać Przewodniczącemu Zgromadzenia – Panu Dominikowi Pąpce, który z wprawą koordynował poczynania poszczególnych uczestników zgromadzenia.

Po zakończeniu Walnego Zgromadzenia uczestnicy walnie udali się na kulig po otaczających Krynicę wzgórzach. Wieczorem natomiast nadszedł czas na życie towarzyskie – grill na zboczu, na którym stoi ORW Panorama.

W sobotę rano wszystkich uczestników przywitała szara rzeczywistość – konieczność powrotu do domu. Dziękujemy wszystkim osobom, które brały udział w naszej Konferencji Szkoleniowej oraz Walnym Zgromadzeniu OIGR w Krynicy i mamy nadzieję, że będziemy mogli gościć ich następnym razem już w czerwcu.

Pliki do pobrania :

Turniej narciarski
Wręczenie odznaki

 

< Poprzedni   Następny >

Obsługa strony: www.m40.pl