Aktualności arrow Aktualności arrow 12-03-2015 :: Podsumowanie Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH
Menu serwisu
Aktualności
Prace legislacyjne
Informacje o OIGR
Misja
Baza aktów prawnych
Napisz do nas

   

   

   

   

   12-03-2015 :: Podsumowanie Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH Drukuj E-mail

Rynek odpadów w Polsce jest szacowany na ok. 1,2 mld euro. W blisko                            40-milionowym kraju recyklingiem, czyli przetwarzaniem odpadów na surowce wtórne zajmuje się około tysiąca firm, natomiast kilka tysięcy przedsiębiorstw zajmuje się samą zbiórką odpadów. Potrzeby inwestycyjne branży gospodarki odpadami w Polsce szacowane są obecnie na co najmniej 20 mld PLN w perspektywie do roku 2020, co stanowi ogromne wyzwanie dla branży już na najbliższe lata. Dzięki rządowym regulacjom rynek gospodarki odpadami w Polsce staje się coraz bardziej atrakcyjny dla inwestycji i partnerstwa publiczno-prywatnego

Od 5 do 6 marca na Targach Kielce królowała tematyka gospodarowania odpadami, recyklingu i odnawialnych źródeł energii. Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska                  i Gospodarki Odpadami EKOTECH, odbyły się już po raz szesnasty – to wydarzenie poświęcone nowoczesnym technologiom stosowanym w gospodarowaniu odpadami oraz innowacyjnym rozwiązaniom sprzętowym oraz działaniom sprzyjającym ochronie środowiska. Zakres branżowy wystawy i towarzyszących jej konferencji  i branżowych spotkań objął między innymi odzysk, unieszkodliwianie, transport odpadów czy segregacja odpadów a także gospodarkę odpadami komunalnymi. Ważne miejsce zajęło na targach także wspomaganie gospodarki odpadami  oraz wyroby dla gospodarki odpadowej - uszczelnienia składowiska i powierzchni terenu, wyposażenie składowisk i sortowni odpadów urządzenia do unieszkodliwiania odpadów, pojemniki na odpady  czy urządzenia do transportu                          i usuwania odpadów. Targowe hale wypełniały także urządzenia do utrzymania czystości ulic, budynków i pomieszczeń, sprzęt do pielęgnacji zieleni oraz systemy i urządzenia do oczyszczania ścieków przemysłowych i komunalnych.

Targi EKOTECH to także  świetna okazja do nawiązania nowych kontaktów biznesowych i relacji inwestorskich oraz szansa na znalezienie potencjalnych klientów                        w kraju, przed którym stoją duże wyzwania w zakresie gospodarowania odpadami. Ofertę na minionej edycji  EKOTECHU zaprezentowało 87 firm z ośmiu krajów całego świata – piętnasta  edycja kieleckiej wystawy była dwukrotnie większa pod względem powierzchni                 i liczby wystawców niż w 2013 roku. Równolegle z targami EKOTECH w Kielcach każdego roku mają miejsce Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki ENEX oraz  Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX - Nowa Energia  stanowiąc kompleksowe dopełnienie oferty . Stoiska wypełnia sprzęt związany z odnawianymi źródłami energii, wytwarzaniem, przesyłaniem i dystrybucją energii oraz eksploatacją urządzeń energetycznych i modernizacją tych już istniejących.

Ekspozycję targową trzech wystaw oglądało ponad 6000 zwiedzających  - potencjalnych klientów i partnerów biznesowych wystawców biorących udział w targach.

 

Materiał pochodzi ze strony:

http://www.targikielce.pl/pl/materialy-prasowe-do-pobrania,50.htm?event=194

 

 

< Poprzedni   Następny >

Obsługa strony: www.m40.pl