Aktualności arrow Aktualności arrow 19-05-2003 :: VIII Polska Wystawa Narodowa POLEXPORT KALININGRAD 2003
Menu serwisu
Aktualności
Prace legislacyjne
Informacje o OIGR
Misja
Baza aktów prawnych
Napisz do nas

   

   

   

   

   19-05-2003 :: VIII Polska Wystawa Narodowa POLEXPORT KALININGRAD 2003 Drukuj E-mail

Image 

 

W dniach 20-23 maja 2003 roku w Kaliningradzie odbędzie się VIII Polska Wystawa Narodowa POLEXPORT KALININGRAD 2003 w której udział weźmie Ogólnopolska Izba Gospodarcza Recyklingu.

Ogólnopolska Izba Gospodarcza Recyklingu ma zamiar wziąć udział w VIII Polskiej Wystawie Narodowej POLEXPORT KALININGRAD 2003, odbywającej się 20 – 23 maja 2003 roku.

Obecnie w okresie stabilizacji stosunków gospodarczo - politycznych między Polską i Federacją Rosyjską jesteśmy pierwszym eksporterem towarów i usług do Obwodu Kaliningradzkiego. Roczna sprzedaż do całej Rosji wynosi około 1 miliarda dolarów, a sprzedaż Polski wynosi ponad 300 milionów dolarów. Specjalna strefa ekonomiczna zyskuje nowe uprawnienia, nawiązanie współpracy gospodarczej i powiązania kooperacyjne z firmami polskimi daje ogromne możliwości wzajemnego rozwoju. Podczas wystawy odbędzie się Forum Gospodarcze Polska – Rosja, do którego zaproszeni zostaną uczestnicy Wystawy POLEXPORT.

Wystawa Narodowa POLEKSPORT w Kaliningradzie objęta jest refundacją, 100% kosztów stoiska oraz 50% kosztów spedycji eksponatów, zgodnie z zasadami Funduszu Promocji na rok 2003.

Poprzednie VII Targi w Kaliningradzie 2002 miały na celu przedstawienie polskiej oferty współpracy partnerom rosyjskim i nawiązanie kontaktów. Patronat honorowy objął Wicepremier Rządu Rzeczpospolitej Polskiej – Marek Pol i Ministerstwo Gospodarki. Wystawiało się tam około 200 firm z całej Polski i 11z Litwy. Przez cztery dni wystawę zwiedziło ponad 25 tysięcy osób. Z przeprowadzonych ankiet wynika, że jest to najatrakcyjniejszy rynek dla inwestycji zagranicznych.

W otwarciu targów ze strony polskiej wzięli udział między innymi: Andrzej Piłat – sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury, Maciej Leśny – podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki, doradca polityczny wicepremiera Marka Pola - Tomasz Bartoszewicz, radcy handlowi, ministrowie pełnomocnictwa w Moskwie Janusz Fajkowski i w Warszawie Nikołaj Zachmatow, przedstawiciele władz z różnych regionów Polski , doradca Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP - Anatol Wakuluk.

Podczas Forum Gospodarczego „Polska –Obwód Kaliningradzki. Współpraca” minister Maciej Leśny stwierdził, że Obwód jest bardzo dogodnym miejscem do prowadzenia interesów dla obu stron. Przede wszystkim ze względu na możliwość łatwego wejścia na rynek rosyjski i to mimo trudności związanych z niedoskonałym ustawodawstwem w Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Targi te miały status Polskiej Wystawy Narodowej co oznacza, że polski rząd uznaje ją za jedną z najważniejszych z punktu widzenia współpracy gospodarczej z Rosją.

Ze swej strony mamy nadzieję na szeroką reprezentację polskich przedsiębiorców pod egidą Izby.

< Poprzedni   Następny >

Obsługa strony: www.m40.pl