Aktualności arrow Aktualności arrow 04-09-2008 :: Konferencja Przygotowanie i ocena projektów finansowanych w ramach II osi prioryt...
Menu serwisu
Aktualności
Prace legislacyjne
Informacje o OIGR
Misja
Baza aktów prawnych
Napisz do nas

   

   

   

   

   04-09-2008 :: Konferencja Przygotowanie i ocena projektów finansowanych w ramach II osi prioryt... Drukuj E-mail

W dniu 4 września br. Narodowy Fundusz Ochrony środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie zorganizował konferencję pt.: "Przygotowanie i ocena projektów finansowanych w ramach II osi priorytetowej Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko". Celem konferencji było poinformowanie wszystkich stron o aktualnych wytycznych dotyczących przygotowania projektów z zakresu gospodarki odpadami, wymiana doświadczeń i poglądów na temat najważniejszych problemów, jakie stanowią zagrożenie dla realizacji tych inwestycji. Poruszone zostały kwestie postępowania w sprawie oceny oddziaływania na środowisko, pomocy publicznej, planowanych zmian w prawie dotyczącym gospodarki odpadami komunalnymi.

W jej pierwszej części wystąpił wiceminister rozwoju regionalnego Janusz Mikuła, który przedstawił zebranym wstępne założenia nowego systemu gospodarki odpadami komunalnymi. (Poniżej prezentujemy Państwu prezentację w/w w formacie PDF, z możliwością pobrania. Prezentacja została zamieszczona za zgodą J. Mikuły). W dalszej części konferencji przedstawiciele Ministerstwa Środowiska, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zaprezentowali zasady postępowania w sprawie ocen oddziaływania przedsięwzięć na środowisko oraz kwestię pomocy publicznej w projektach z zakresu gospodarowania odpadami.

Założenia nowego systemu gospodarki odpadami komunalnymi - J. Mikuła

< Poprzedni   Następny >

Obsługa strony: www.m40.pl