Aktualności arrow Aktualności arrow 17-01-2007 :: Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie członków OIGR w dniach 11-13 styczeń 2007 r. w Szczawnicy
Menu serwisu
Aktualności
Prace legislacyjne
Informacje o OIGR
Misja
Baza aktów prawnych
Napisz do nas

   

   

   

   

   17-01-2007 :: Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie członków OIGR w dniach 11-13 styczeń 2007 r. w Szczawnicy Drukuj E-mail

Tegoroczny harmonogram zjazdów członków OIGR został zmieniony, ponieważ Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie odbyło się pierwszego dnia tj. 11 stycznia b.r. może nie było wielu uczestników i pogoda niezbyt dopisała, ale samo spotkanie zapisało się w pamięci wszystkich - było to najdłuższe Walne Zgromadzenie od momentu założenia OIGR.

Obrady uświetniła uroczystość wręczenia Honorowych Odznak OIGR. Kapituła przyznająca nagrodziła nimi siedmiu przedstawicieli firm zrzeszonych w OIGR:

•  Sławomira Starościaka (P.P.H.U. Starpack) za wkład w budowanie pozytywnego wizerunku OIGR

•  Marka Adriana Osika (PROEKO Grupa Polska Sp. J) za wkład w budowanie pozytywnego wizerunku OIGR

•  Zbigniewa Trajderowskego (Conkret Sp. J Z.R. Trajderowscy ) za wieloletnią działalność w zakresie produkcji foli polietylenowej oraz za finalizowanie inwestycji o charakterze proekologicznym.

•  Marka Jasińskiego (P.Z. MARKPOL) za zaangażowanie w bieżącą działalność OIGR oraz aktywną działalność na rzecz recyklingu odpadów poprodukcyjnych z tworzyw sztucznych

•  Mieczysława Jakubowskiego (P.W. "MIKI") za wieloletnią pracę obejmującą odbiór i segregację odpadów komunalnych oraz za wdrożenie nowych systemów selektywnej zbiórki

•  Mariana Czaja ( Baterpol Sp. z o.o. ) za wdrożenie i utrzymanie pozwolenia zintegrowanego oraz za wiodące miejsce na rynku gospodarki odpadami niebezpiecznymi

•  Romana Wojtunia (Konsorcjum Olejów Przepracowanych Organizacja Odzysku S.A) za osobiste zaangażowanie w proces legislacyjny prowadzony wraz z OIGR i na rzecz naszych członków oraz za wsparcie finansowe podczas II edycji Maratonu Recyklingu.

A następnie zaproszeni przedstawiciele Targów Lipskich w Polsce, zaprezentowali możliwości wystawiennicze na tegorocznych Targach w Lipsku. Mamy nadzieję, iż przedstawiona oferta dla członków OIGR spotka się z dużym zainteresowaniem wśród Firm.

Tegorocznym obradom przewodniczył Daniel Socholik przedstawiciel firmy Chemoplastpol Sp. z o.o. z Krakowa, któremu należy podziękować za bezstronność i wprawę koordynowania poczynań poszczególnych uczestników. Po wielogodzinnych obradach przebiegających burzliwie Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie nakreśliło kierunki pracy Izby na nowy rok 2007 oraz zadania dla Zarządu. W tym dniu odwołano i powołano nowy Zarząd OIGR. Prezesem pozostał Jerzy Ziaja, a w skład Zarządu zostali powołani Panowie: Mieczysław Jakubowski i Krzysztof Chojnacki. Po zakończeniu Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia uczestnicy udali się na spóźnioną uroczystą kolację.

W drugi dzień (12 stycznia) rozpoczęła się Konferencji Szkoleniowej "Perspektywy rozwoju gospodarczego w kontekście proponowanych nowelizacji ustaw" Pierwszym wykładowcą wystawionym na grad nurtujących uczestników pytań została Pani Barbara Kozłowska - z Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej. Przedstawiła ona przedsiębiorcom zrzeszonym w OIGR propozycje nowelizacji ustaw jakie przygotowały dla nas Ministerstwa. Podczas wykładu kładła nacisk na sprawy jakie nurtują naszych przedsiębiorców a także na efekt końcowy jaki przyniosą nowelizacje w zakresie gospodarki odpadami.

Druga sesja dotyczyła wymagań przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy w przypadku prowadzenia działalności produkcyjnej i usługowej poprowadzili zaprzyjaźnieni Panowie Karol Cachnij - Specjalista ds. kontrolno - rozpoznawczych oraz Mirosław Ochoński - Technik ds. bezpieczeństwa i higieny pracy. Pomimo, iż z Panami przedstawiciele firm członkowskich spotkali się po raz drugi nie zabrakło pytań i rozwiązań dla problemów z jakimi borykają się przedstawiciele małych i średnich przedsiębiorstw.

Pomiędzy wykładami został wręczony dla przedstawiciela firmy I.M.P. Polowat Sp. z o.o. Puchar Prezesa OIGR za zajęcie pierwszego miejsca w zawodach wędkarskich w Zblewie.

Wieczorem uczestnicy udali się na kolację biesiadną z muzyką góralską i góralem - wodzirejem.

Dziękujemy wszystkim osobom, które brały udział w naszym Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu OIGR oraz Konferencji Szkoleniowej w Szczawnicy. Mamy nadzieję, że będziemy mogli liczyć na Państwa uczestnictwo podczas następnego zjazdu, który jest planowany w czerwcu tego roku.

< Poprzedni   Następny >

Obsługa strony: www.m40.pl